Ekonomi

Baytex tahvil arzını 575 milyon dolara yükseltti

CALGARY – Calgary merkezli bir enerji şirketi olan Baytex Energy Corp. (TSX: BTE) (NYSE: BTE), 15 Mart 2032 tarihinde vadesi dolacak olan kıdemli teminatsız tahvillerin özel plasman arzını 575 milyon ABD dolarına yükseltti. Yıllık %7,375 faiz oranına sahip olan tahviller, yıllık %7,500 getiri sağlamak üzere nominal değerinin %99,266’sı üzerinden fiyatlandırıldı. Arzın, alışılagelmiş kapanış koşullarına tabi olarak 1 Nisan 2024 tarihinde tamamlanması beklenmektedir.

Şirket, arzdan elde edeceği net geliri, 1 Nisan 2027 vadeli %8,75’lik tahvillerinin toplam 409,8 milyon ABD Doları tutarındaki anaparasını itfa etmek için kullanmayı planlamaktadır. Ayrıca Baytex, kredi tesislerindeki borcun bir kısmını geri ödemeyi ve genel kurumsal amaçlar için fon tahsis etmeyi planlamaktadır.

Baytex, 2027 Senetlerini düzenleyen sözleşmenin hükümleri uyarınca, arzın başarıyla tamamlanması koşuluna bağlı olarak, ödenmemiş tüm 2027 Senetleri için şartlı bir itfa bildirimi yayınlama niyetini açıklamıştır. Senetler, Kanada’nın belirli eyaletlerinde özel bir plasmanla arz edilecek ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, değiştirildiği şekliyle 1933 Menkul Kıymetler Yasası’nın 144A Kuralı kapsamındaki kayıt gerekliliklerinden muafiyete dayanacaktır. Teklif, S Yönetmeliği kapsamında ABD dışındaki ABD’li olmayan yatırımcılara da sunulacaktır.

Bu makalede yer alan bilgiler Baytex Energy Corp. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu