Haber

İsrailli mahkumların aileleri Tel Aviv’den Kudüs’e 5 günlük yürüyüşe başladı

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli tutukluların aileleri, İsrail hükümetinin tutukluların serbest bırakılması için daha fazla çaba göstermesi talebiyle başkent Tel Aviv’den yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki Kudüs’teki Başbakanlık Konutu’na 5 günlük bir yürüyüş başlattı.

Gazze Şeridi’ndeki İsrailli mahkumların aileleri, Başbakan Binyamin Netanyahu’ya akrabalarını serbest bırakması için baskı yapmaya devam ediyor. İsrail hükümetinin tutsakların serbest bırakılması için daha fazla çaba göstermesini talep eden aileler, başkent Tel Aviv’e yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki Kudüs’teki Başbakanlık Konutu’na doğru 5 günlük yürüyüşe başladı. Ellerinde esirlerin fotoğraflarını taşıyan aileler, yürüyüş sırasında “Hemen evlerine getirin” sloganı attı.

“Neredesin?”

Esirin akrabası Shelly Shem Tov yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Benyamin Netanyahu ve kabinenin bize yanıt vermesini ve harekete geçmesini talep ediyorum. Neredesin? Neredesin?”söz konusu.

“Bir çözümüm yok ama çözüm bulmak benim işim değil.”

Mahkumun akrabası Amit Zach, “Emin ellerde olduğumuzu düşünmüyorum. Yeterli bilgi aldığımızı düşünmüyoruz. Karanlıktayız. Cevap istiyoruz. Bir çözümüm yok ama bu benim değil.” işim bir çözüm bulmak. Benim işim ailemi geri istemek.”söz konusu.

“5 günlük ateşkes karşılığında 70 rehineyi serbest bırakmaya hazırız”

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde dün yaptığı açıklamada, 5 günlük ateşkes ve 275 Filistinli kadının serbest bırakılması karşılığında 70’e yakın kadın ve çocuğu serbest bırakmaya hazır olduklarını belirtti. ve İsrail hapishanelerinde tutulan çocuklar. Ubeyde, İsrail’in söz konusu anlaşmadan kaçarak anlaşmayı ertelediğini, konuyla ilgili olarak Katarlı arabulucularla görüştüklerini belirtti.

Gazze Şeridi’nde yaşları 9 ay ile 85 arasında değişen yaklaşık 240 kişinin esir tutulduğu iddia ediliyor. Hamas şu ana kadar toplam 4 rehineyi serbest bırakırken, İsrail ordusunun gerçekleştirdiği operasyonda 1 rehine kurtarıldı.

karkamisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu