Teknoloji

Maserati Elektrikli Quattroporte Folgore Modelinin Çıkış Tarihini Açıkladı (Kulağa Keyif Veren Sese Veda Ediyoruz)

1914 yılında kurulan ve ilk otomobili 1926 yılında satışa sunulan maserati yaklaşık 100 yıldır dünyanın en büyük ve en tanınmış otomobil üreticileri arasındaki yerini korumayı başarmıştır. Tarihi boyunca Ghibli, MC12 ve quattroportegibi efsanelerle tanınan marka, otomobillerini geliştirmesi ve yaptığı katkılarla her zaman itibarını korumayı başarmıştır.

Ancak o günden bugüne değişen teknolojiye ayak uyduran firma, her duyduğumuzda kulaklarımıza keyif veren bir ses üretti. quattroporte modelin elektrikli olacağını açıkladı. Şu ana kadar söylentiler arasında dolaşan bu haber, firmanın resmi açıklamasıyla kesinlik kazandı.

Quattroporte RESIDENCE 2028’de vizyona girecek.

Maserati’nin elektrikli otomobil üretim takviminin zirvesinde GranCabrio Folgore yer alıyor. Söz konusu araba bu yılın sonlarında tanıtılacak. 2025 yılında MC20’nin sıfır emisyonlu versiyonunu göreceğiz. Bunu takiben 2027 yılında elektrikli bir araç piyasaya sürülecek. elektrikli SUV göreceğiz (muhtemelen Levante EV). Son yerde Quattroporte Folgore Bulunduğu. Ayrıca 2028’de piyasaya sürülecek.

Halihazırda GranTurismo ve Grecale Folgore isimli elektrikli modellerini sunan firmanın, bilinen başka modelleri de bulunuyor. bu takvimin ışığında önümüze çıkacak. Ayrıca Maserati, bu modellerin tamamının İtalya’da tasarlanacağını, geliştirileceğini ve üretileceğini vurguluyor. Yani bir İtalyan otomobilinde İtalyan ruhu aradığınızı söylüyorsanız Maserati bunu garanti ediyor.

Stellantis Dare Forward 2030 planı kapsamında faaliyet gösteren Maserati için işlerin nasıl gideceğini hep birlikte göreceğiz. Quattroporte’nin yürek eriten motor sesini burada bırakalım.

aydintepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu